X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 1 مرداد 1397

نحوه محاسبه غیبت سربازی

همانطور که در مقالت قبلی گفتیم زمانی که مشمولین خدمت سربازی 8 سال غیبت داشته باشند میتوانند خدمت سربازی خود را خریداری کنند و از خدمت سربازی معاف شوند.

یکی از بزرگترین مشکلات مشولین خدمت سربازی این میباشد که نمیدانند نحوه محاسبه 8 سال غیبت سربازی در سال 97 به چه صورت میباشد؟ و یا غیبت خدمت سربازی از چه زمانی حساب میشود ؟ و ....

با توجه به تغییرات مداوم قوانین و مقررات مربوط به خدمت سربازی بسیاری از مشمولین خدمت سربازی جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص مواردی همچون: خرید خدمت سربازی -کسری خدمت سربازی-معافیت خدمت سربازی-امریه خدمت سربازی و ..... مشکل دارند و متاسفانه این عزیزان به دلیل نداشتن اطلاعات جامع و کامل در خصوص موارد ذکر شده موفق به خرید خدمت سربازی و یا گرفتن ( کسری خدمت سربازی -معافیت سربازی - امریه سربازی و ... ) نمیشوند.

ما در این مقاله توضیحی در خصوص موارد مربوط به خرید خدمت سربازی و قوانین و مقررات مربوط به آن را ذکر خواهیم کرد هم چنین مشمولین عزیز میتوانند جهت کسب اطلاعات کامل تر با مرکز مشاوره نظام وظیفه تماس حاصل فرمایند و پاسخ تمامی سوالات خود ار بیابند

 

نحوه-محاسبه-8-سال-غیبت-سربازی-در-سال-97

 

,,,,,,,,,

 "سامانه مشاوره تلفنی نظام وظیفه"

 مشاوره دهنده تخصصی خدمت سربازی 97

برای تماس با مشاورین ما کافیست  از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611 

و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

,,,,,,,,

 

 

نحوه محاسبه 8 سال غیبت سربازی در سال 97

 

الف ) مشمولین خدمت وظیفه عمومی:

1- کسانی که تا تاریخ 1397/12/29 مدت غیبت آنان به بیش از 8 سال تمام می رسد در شمول این مقررات قرار می گیرند.

 

2- ملاک محاسبه برای شروع غیبت مشمولین وظیفه با بیش از 8 سال غیبت ،مطابق قانون مصوب سال 1363  (18 سال تمام) می باشد.

 

3- مشمولین وظیفه غایبی که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را اخذ نموده اند، ملاک محاسبه شروع غیبت آنان از سن 18 سال تمام خواهد بود.

 

4- برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل ، ملاک محاسبه دارا بودن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهند بود.

 

ب) سربازان حین خدمت:


1- سربازان حین خدمت که قبل از اعزام به خدمت سربازی و تا تاریخ 1397/12/29 بیش از 8 سال غیبت داشته باشند در شمول این مقررات قرار می گیرند.

 

مثال: مشمول متولد 1370/12/15 که در تاریخ 1387/03/31 موفق به اخذ دیپلم گردیده و پس از آن نیز ادامه تحصیل نداده است  چنانچه از تاریخ 1394/08/19 مشغول به خدمت شده باشد، غیبت وی از 1388/12/01 محاسبه شده و تا تاریخ 1397/12/29  دارای بیش از 8 سال غیبت خواهد بود و در شمول  این معافیت قرار  می گیرد.

 

 2- سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند ،پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد. 

 

ج) سربازان  فراری:


1- سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز مشغول به خدمت نشده باشند در شمول این مقررات قرار خواهند گرفت، لازم به توضیح است که مدت فرار آنان تا پایان سال97 محاسبه می شود.

 

2- سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال نگذشته باشد در صورت اشتغال ویا عدم اشتغال به خدمت ،غیبت آنان از زمان ورود به غیبت تا پایان سال 97 محاسبه خواهد شد و چنانچه از زمان ورود به غیبت آنان تا پایان سال 97 بیش از 8 سال بوده در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

 

مثال: مشمول متولد 1371/04/05 با مدرک تحصیلی سوم دبیرستان که در تاریخ 1390/05/19 با غیبت به خدمت اعزام و درتاریخ 1390/10/22 از خدمت فرارکرده ، دراین صورت غیبت وی از آخرین تاریخ مهلت معرفی 1389/04/19 تا تاریخ پایان سال 97 بیش از 8 سال بوده و در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

 

 د) دانشجویان:


1- دانشجویانی که از تاریخ اخراج ویا ترک تحصیل آنان تا پایان سال 97 بیش از 8 سال گذشته باشد غییت آنان از تاریخ اخراج یا ترک تحصیل محاسبه شده و در شمول این قانون قرار خواهند گرفت.

 


نکته : دانشجویانی که تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل آنان تا تاریخ 1396/06/31 بوده غیبت آنان از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع قبلی محاسبه می گردد.

 

مثال: در صورتی که مشمول در تاریخ 1396/06/31 از مقطع کارشناسی پیوسته انصراف داده باشد و مدرک معادل کاردانی به ایشان تعلق نگیرد ، غیبت وی از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع دیپلم (رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش) و مقطع پیش دانشگاهی(رشته های نظری) محاسبه می گردد.

 

2-دانشجویانی که با غیبت (اتمام سنوات اولیه و ارفاقی ) موفق به اخذ مدرک تحصیلی شده باشند ، مدت غیبت آنان از تاریخ اتمام سنوات مجاز تحصیلی (سنوات اولیه وارفاقی ) محاسبه شده و مبنای اخذ جریمه براساس آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده خواهد بود .

 

3- دانشجویانی که تحصیل خود را به اتمام رسانده و به عبارتی فارغ التحصیل گردیده اند از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع غایب محسوب شده و چنانچه مدت غیبت آنان تا پایان سال 1397 به بیش از 8 سال برسد در شمول این معافیت قرار می گیرند.

 

مثال : در صورتی که مشمول در تاریخ 1389/06/31 از مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته فارغ التحصیل شده باشد غیبت وی از تاریخ 1389/06/31 محاسبه می گردد. 

 

 نکته : در صورتی که تحصیل در مقاطع دانشگاهی منجر به انصراف یا اخراج شده ومدرک آنان معادل مقطع پایین ترگردیده باشد ، شروع غیبت از تاریخ انصراف یا اخراج محاسبه می گردد.

 

مثال: مدت غیبت دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته که در تاریخ 1390/06/31 ازمقطع کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک معادل کاردانی انصراف داده ویا اخراج شده باشد، از تاریخ 1390/06/31 محاسبه شده ولذا در شمول این معافیت قرار نمی گیرد.

 

 4  - مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت از کشورخارج شده وبا اخذ معافیت تحصیلی، درخارج ازکشور مشغول به تحصیل شده اند،غیبت آنان از تاریخ اتمام تحصیل محاسبه شدهو جریمه آنان نیز با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده رسیدگی خواهد شد .

 

 5-  مدت غیبت مشمولانی که به عنوان فرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشورتحصیل می نمایند برابر بند(3) محاسبه می گردد.

 

6 -  مشمولانی که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج شده وبدون اخذ معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند ، شروع غیبت آنان از زمان رسیدن به سن مشمولیت محاسبه، لکن مبلغ جریمه آنان براساس مدرک تحصیلی ارائه شده اخذ می گردد.

 

7 - تشخیص آخرین مدرک تحصیلی مشمولان غایبی که مقیم خارج ازکشورهستند(اعم از این که  با معافیت تحصیلی یا بدون آن از کشورخارج شده باشند)، بسته به نوع مدرک تحصیلی با وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ومرکز اموربین الملل ومدارس خارج ازکشور می باشد که البته مدرک ارائه شده با اطلاعات موجود در سامانه وظیفه عمومی مورد راستی آزمایی قرار می گیرد.

 

 

خرید خدمت در حین خدمت و خرید خدمت سربازی سربازان فراری

 

ما در این مقاله توضیحی در خصوص نحوه خرید خدمت در حین خدمت سربازی و همچنین نحوه خرید خدمت در صورت فرار از خدمت خواهیم داد

الف )خرید خدمت در حین سربازی

1-سربازان حین خدمت که قبل از اعزام به خدمت سربازی و تا تاریخ 96/12/29 بیش از 8 سال غیبت داشته باشند در شمول این مقررات قرار می گیرند.
2-سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند ،پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.
مثال : مشمول متولد 68/12/15 که در تاریخ 86/03/31 موفق به اخذ دیپلم گردیده و پس از آن نیز ادامه تحصیل نداده دارای است چنانچه از تاریخ  94/08/19 مشغول به خدمت شده باشد، غیبت وی از 86/12/01 محاسبه شده و تا تاریخ 94/08/19 بیش از 8 سال غیبت خواهد بود و در شمول این معافیت قرار می گیرد.

ب ) خرید خدمت سربازی سربازان فراری

سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز مشغول به خدمت نشده باشند در شمول این مقررات قرار خواهند گرفت، الزم به توضیح است که مدت فرار آنان تا پایان سال محاسبه می شود.
سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال نگذشته باشد در صورت اشتغال ویا عدم اشتغال به خدمت ،غیبت آنان از زمان ورود به غیبت تا پایان سال محاسبه خواهد شد و چنانچه از زمان ورود به غیبت آنان تا پایان سال بیش از 8 سال بوده در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.

مشمولین دوره خدمت سربازی در صورت نیاز به مشاوره نظام وظیفه ، پرسش و پاسخ در زمینه خرید خدمت سربازی قبل از شروع ؛ حین خدمت و همچنین سربازان فراری هم اکنون می توانید از خط ثابت با شماره 9099071611 تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

  منبع:نحوه محاسبه غیبت سربازی در سال 97
 کسری سربازی 
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد